2015 Tournament Game Results

tournament results

Thursday – Round 1 – Opening Round
Teams Player of the Game
1
Kitsilano Blue Demons 49 vs Panorama Ridge Thunder 43
Kitsilano #24
Cort Armstrong
2
 KLO Cougars 18 vs Handsworth Royals 66
Handsworth Royals #9
Nate Watters
3
Richmond Colts 63 vs Oak Bay Bays 71
Oak Bay #5
Freeman Taylor
4
Vancouver College Fighting Irish 54 vs McNair Marlins 34
Vancouver College #10
Jack Cruz-Dumont
5
St George’s Saints 47 vs Winston Churchill Bulldogs 42
St George's #12 
Sam Sirlin
6
MEI Eagles 63 vs Argyle Pipers 88
Argyle #11
Declan Confortin
7
WJ Mouat Hawks 58 vs Rutland Voodoos 47
WJ Mouat #5 
Pravdeep Gill
8
Burnaby South Rebels 111 vs Lake Trail Lakers 10
Burnaby South #24 
Vicente Balitaan
Thursday – Round 2 – Championship Round
10
Kitsilano 51 vs Handsworth 45
Kitsilano #24
Cort Armstrong
12
Oak Bay 32 vs Vancouver College 80
Vancouver College #7
Cameron Wright
14
St George's 49 vs Argyle 45
St George's #7
Chris Douglas
16
WJ Mouat 17 vs Burnaby South 82
Burnaby South #8
Vince Sunga
Friday – Round 2 – Consolation Round
9
KLO 45  vs Panorama Ridge 59
Panorama Ridge #10
Raphael Alcoreza
11
Richmond 65 vs McNair 67
McNair #7
Dante Trinh
13
Churchill 44 vs MEI 62
MEI #13
Jordan York
15
Rutland 54 vs Lake Trail 20
Rutland #7
Parm Sandler
Friday – Round 3 – Consolation Round
17
 KLO 57 vs Richmond 35
KLO #8
Jackson Obst
18
 Churchill 72 vs Lake Trail 30
Churchill #35
Seyoung Choi
19
 McNair 64 vs Panorama Ridge 91
Panorama Ridge #10
Raphael Alcoreza
20
Rutland 51 vs MEI 49
Rutland #7
Parm Sandler
21
Handsworth 53 vs Oak Bay 49
Handsworth #10
Josh Butler
22
Argyle 66 vs WJ Mouat 62
Argyle #11
Declan Confortin
Friday – Final Four – Championship Round
23
6:00
Vancouver College 38 vs Kitsilano 46
Kitsilano #24
Cort Armstrong
24
7:30
St George's 62 vs Burnaby South 77
Burnaby South #23
Jusef Sehic
Saturday – Round 4 – Consolation Round
25
8:45
Richmond 77 vs Lake Trail 32
for 15th & 16th
Richmond #9
Murad Mohammed
26
10:00
KLO 50 vs Churchill 57
for 13th & 14th
Churchill #35
Seyoung Choi
27
11:15
McNair 74 vs MEI 63
for 11th & 12th
McNair #1
Nathan Schroeder
28
9:00
Oak Bay 46 vs WJ Mouat 69
for 8th & 10th
WJ Mouat #42
Chris Khotawanich
29
10:15
Rutland 29 vs Panorama Ridge 65
for 6th & 9th
Panorama Ridge #22
Gurshael Jessel
30
11:30
Handsworth 48 vs Argyle 36
for 5th & 7th
Handsworth #10
Josh Butler
31
2:00
Vancouver College 52 vs St George's 54
Vancouver College #10
Jack Cruz-Dumont

St George's #12
Sam Sirlin
Saturday – Championship Final
32
3:30
Kitsilano 47 vs Burnaby South 56
Burnaby South #8
Vince Sunga
Kitsilano #24
Cort Armstrong